درگاه الکترونیکی شهرداری اصفهان
آمارنامه شهر اصفهان

تعاریف و مفاهیم

کارگاه صنعتی: مکان مشخص و ثابتی است که در آن مجموعه ­ای از سرمایه و نیروی انسانی کار به منظور تولید یک یا چند محصول صنعتی به کار گرفته شده است.

شهرک صنعتی : شهرکی است دارای محدوده و مساحت معین، برای استقرار مجموعه‌ای از واحدهای صنعتی، پژوهشی، فناوری و خدمات پشتیبانی از قبیل طراحی مهندسی، آموزشی، اطلاع‌رسانی، مشاوره‌ای و بازرگانی که تمام یا پاره‌ای از امکانات زیربنایی و خدمات ضروری با توجه به نوع و وسعت شهرک و ترکیب فعالیت‌ها در آن ایجاد می ‌شود.

ناحیه صنعتی : ناحیه ‌ای است با امکانات مشابه شهرک صنعتیو مساحت آن کمتر از 100 هکتار می ‌باشد.

جواز تاسیس ( موافقت اصولی) : مجوز اولیه برای ایجاد واحد صنعتی است.

پروانه بهره برداری : مجوزی است که واحد تولیدی پس از موفقیت در تولید آزمایشی محصول موفق به دریافت آن می شود و سپس فعالیت خود را آغاز می کند.

معدن: مجموعه کانسار (ذخیره معدنی که بهره برداری از آن اقتصادی باشد) و ماشین آلات و تسهیلاتی است که به منظور اکتشاف، تجهیز و بهره برداری و کانه آرایی از کانسار ایجاد شده است. کانه آرایی به کلیه ­ی عملیات فیزیکی و شیمیایی که به منظور جدا کردن قسمتی از مواد باطله از کانه و یا تفکیک کانه ها از یکدیگر صورت می گیرد، اطلاق می شود.

معدن درحال بهره برداری: معدنی که دارای مجوز بهره برداری از وزارت صنایع و معادن باشد و حداقل 30 روز مجموعه عملیات استخراج (در برخی موارد همراه با کانه آرایی) به صورت پیوسته یا ناپیوسته برای به دست آوردن کانه قابل فروش در آن انجام گرفته باشد.

تولید مواد معدنی: مجموع مواد معدنی حاصل از یک رشته فعالیت که به اشکال گوناگون قابل عرضه به بازار می ­باشد.

صنعت و معدن
تعداد بازدیدکنندگان امروز 6 تعداد کل بازدیدکنندگان درگاه تا امروز 716528 تعداد کاربران بر خط 23 تعداد کاربران لاگین بر خط 1
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری اصفهان می باشد.
ارتباط با مسئولین پرتال